ORHAN HELVACIOĞLU'NDAN 5 ŞARKILIK MAXİ SİNGLE

            ORHAN HELVACIOĞLU'NDAN 5 ŞARKILIK MAXİ SİNGLE

Orhan Helvacıoğlu, 5 şarkıdan oluşan maxi single çalışması "Baş Selamı" ile müzikseverlerle buluşuyor. Albümde Sezen Aksu, Ayla Çelik, Gökhan Tepe, Şebnem Sungur, Murat Güneş ve Serdar Aslan gibi birçok hite imza atan isimlerin bestelerinin olmasının yanı sıra ;  5 şarkının aranjesi de Türkiye'nin en iyi aranjörlerinden birisi olan ünlü aranjör Erhan Bayrak imzası taşıyor.

Albümün stüdyo çalışmaları yaklaşık 3 yıl sürdü. Kayıtların tamamı ise, değerli vokal koçu Cihan Okan eşliğinde Erhan Bayrak' ın kendi stüdyosu olan Bayrak Records' ta tamamlandı. Kayıtlarında birbirinden değerli müzisyenlerin yer aldığı bu albümde aynı zamanda Sezen Aksu'nun daha önce hiç duyulmayan yepyeni bir slow şarkısı da bulunuyor.

5 şarkının yer aldığı maxi single projesinin  çıkış şarkısı Murat Güneş ' e ait  olan '' Baş Selamı'' nın yönetmen koltuğuna ise Ecem Gündoğdu oturdu. Dikkat çeken klibin görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzlu üstlendi. Albüm fotoğrafları Halil Güzel, styling ise Görkem Öden imzası taşıyor.

Orhan Helvacıoğlu'nun Baş Selamı isimli Maxi single çalışmasını DMC etiketi ile 28 Ocak Salı günü tüm dijital müzik platfformlarından dinleyebilecek.

ORHAN HELVACIOĞLU KİMDİR ?

Doğum Yeri: İzmir

Doğum Tarihi: 23/06/1994

2008 yılında Muğla Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandı.2012' de mezun oldu.2013 yılında Haliç Üniversitesi Türk Sanat Musikisi bölümünü kazandı. Daha sonra okulun açmış olduğu ses eğitimi sınavını kazanarak, bu bölümden de 2017 yılında mezun oldu. 2017 yılında Marmara Üniversitesi' nde pedagoji formasyon eğitimini tamamladı. Orhan aynı zamanda ud hatta amatör olarak ta klarnet ve tambur çalmakta.

Üniversitedeki eğitim aldığı ünlü isimler;

1-Alaaddin Yavaşça ( repertuar )

2-Serap Mutlu Bulut ( repertuar )

3-Münip Utandı ( repertuar )

4-Çiğdem Yarkın ( repertuar )

M.İhsan Özer eşliğinde makam ve Mehmet Erenler ile de Türk Halk Müziği bilgileri eğitimi aldı.


31.01.2020 10:07