Radyo TON Kent Protokolünü Ziyaret Etti

Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen, ülkenin en iyi radyo ve radyocularının ödüllendirildiği 4. Sihirli Mikrofon Radyo Ödüllerinde, Çanakkale'nin desteğiyle Yılın En İyi Üniversite Radyosu seçilen Radyo TON, kentte protokol ziyaretlerinde bulundu. İlk olarak Çanakkale Valisi Hamza Erkal'ın makamında kabul ettiği Radyo TON ekibi, Vali Hamza Erkal ile bir süre sohbet etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen sohbette Vali Erkal ÇOMÜ Radyosunun başarısıyla ilgili açıklamalara bulundu; 

"Tebrik ediyorum, iyi bir başarı hakikaten. Kaydadeğer bir başarı. Üniversitenin İletişim Fakültesinin böyle bir radyo ile pratik yapıyor olması, kendine özgüven kazanan öğrenciler yetiştirmesine de sebep olur. Bu anlamda bu ödül hepinizin, İletişim Fakültesi ve Üniversitenin de ödülü. Elbette ki herkese yayın yapıyorsunuz ama üniversite radyosu olması hasebiyle, öğrencilerin sorunlarını taleplerini yönetime iletme vasıtası olarak kullanmanız da lazım diye düşünüyorum ki muhakkak kullanıyorsunuzdur. Bu anlamda da üniversite yönetiminin, meşruiyetini de siz sağlamış oluyorsunuz. Çünkü ne kadar talep gelir ve işler ilerler ve talepler yönünde de yönetim bu anlamda girişimde bulunursa o zaman meşruiyeti de artar." 

 

Vali Hamza Erkal'ı makamında ziyaret eden Yılın En İyi Üniversite Radyosu, Radyo TON'u Çanakkale Belediyesi'nde, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan makamında kabul etti. ÇOMÜ Radyosu'nun mutluluğuna ortak olan Gökhan, bu ödülle beraber kent - üniversite ilişkilerinin daha da gelişeceğini belirtti. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seneye yapılacak olan yarışma içinse şimdiden Çanakkale Belediyesi'nin imkanları dahilinde ÇOMÜ Radyosuna destek olacağını ifade etti. Gökhan konuşmasında şunları söyledi;

"Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale'nin medarı  iftiharı. Aynı zamanda bu kentin varoluş sebeplerinin başında gelen bir kurum. Çünkü biz bu kenti iki şekilde adlandırıyoruz; bir tanesi üniversite kenti, ikincisi de turizm kenti olarak adlandırıyoruz çünkü bizde çok fazla sanayi yok, sanayi potansiyeli de yok. Dolayısıyla üniversite bizim için onlarca fabrika değerinde. Sadece eğitim anlamında değil sosyal aktiviteler kültürel aktivitelerle de bu kentin yaşamına mutlak etki ediyor. Biz biraz katkıda bulunmuşuz ama seneye daha da katkılda bulunalım istiyoruz. Biraz daha fazlası olmalı. Çünkü siz şimdi bu ödülü aldınız ve rakipleriniz çoğaldı. Kurumların desteğinin ötesinde halkın desteği de çok önemli. Radyo ve TV aynı zamanda halkın desteğini de sağlar. Çünkü ordan devamlı halkla iletişim var.

Bu ödül hem üniversitenin tanıtımı hem kentin tanıtımına çok önemli bir  vesile oluyor. Biz de seneye düzenlenecek yarışma için hem Belediyemizin otobüslerdeki ekranlarını, hem billboardlarını hatta gerekiyorsa hoparlörlerini bu işe vakfetmeliyiz ki yine birinci olalım."


Şimdi Çalan

Top 10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10