Bir Zamanların Ünlü Vokalistleri...

Müzik sektöründeki ünlü isimlerin bir çoğu geçmişte vokalistlik yaparak sahnelere adım attı. Bu isimler geçmişte vokalist olarak çalıştığı ünlünün desteğiyle bir süre sonra kendi albümlerini çıkardılar. İyi bir çıkış yapmak için doğru şarkıyı bulduklarında ise vokalistlik yaptığı ünlülerle yarışır hale geldiler.

 

İşte geçmişte vokalist olan şimdilerde sahnelerin en çok aranan isimlerinden olan o ünlüler;

 

1-MURAT BOZ

Murat Boz, Shakira'nın vokalistliğini yapmıştır ve bu Shakira'nın özel isteğidir. Uzun yıllar Tarkan, Nilüfer ve Nazan Öncel'e vokalistlik yapan Murat Boz, şimdilerde albümleriyle vokalistlik yaptığı ünlülerle yarışıyor.

 

2-SILA

Bir dönem Kenan Doğulu'nun vokalistliğini yapan güzel şarkıcı, Kenan Doğulu’nun desteği ile girdiği müzik piyasasında adından çokça söz ettirerek yerini sağlamlaştırdı. İkilinin birlikte yaptığı ‘’Dan Sonra’’ şarkısı da epeyce ses getirmişti.

 

3-BENGÜ

Serdar Ortaç dahil olmak üzere birçok ünlüye vokalistlik yaptı ve albümlerinde de Serdar Ortaç’ın desteği uzun yıllar sürdü.

 

4-MERVE ÖZBEY

Demet Akalın'ın vokalisti olan Merve Özbey, ilk olarak Erdem Kınay proje albümleri ile adından söz ettirdi, sonrasında kendi albümü ile girdiği müzik piyasasında sesini büyük kitlelere duyurdu.

 

5-EMRE ALTUĞ

Ünlü şarkıcılardan Nilüfer, Leman Sam, Levent Yüksel ve Sertab Erener gibi isimlerin vokalisliğini yapan Emre Altuğ da, müzik sektörüne hızlı giriş yapan en iddialı isimlerin arasında yer alıyor.

 

6-TUĞBA ÖZERK  

İlk Sezen Aksu ile başlayan vokalistlik yolcuğu Deniz Seki ile devam etti. O da albüm çalışmalarında vokalistlik yaptığı ünlülerin desteği ile müzik piyasasında yer buldu.

 

7-ZEYNEP CASALİNİ

Bir dönem diğer meslektaşları gibi o da ünlü isimlere vokalistlik yaptı. Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan gibi isimlere vokal yapan Casalini, asıl Sezen Aksu'ya yaptığı vokalistlik ile adından söz ettirdi. Açık hava konserinde çaldığı davul ile bir anda herkesin tanıdığı isimler arasına girdi.

 

8-SİMGE SAĞIN

Gülşen'e 4 yıl Yaşar ve Serdar Ortaç'a iki yıl vokalistlik yapan şarkıcı da müzik piyasasına hızlı giriş yapan isimler arasında yer alıyor.

 

9-DENİZ SEKİ

Kenan Doğulu, Ege ve Yaşar'a vokalistlik yaparak müzik kariyerine başlayan Seki, zamanla vokalistlik yaptığı isimlerden daha fazla ses getiren işlere imza attı.

 

10-ELİF KAYA

Mustafa Sandal ve Hande Yener'e vokalistlik yapan güzel şarkıcı ‘‘Bir Bilebilsen, Aşklarca, Karanlık Dünyam ‘’ gibi şarkılarla ses getirmeyi başardı.

 

11-BETÜL DEMİR

Bir dönem Demet Sağıroğlu ve Aşkın Nur Yengi gibi isimlerin albümlerinde vokal yaptı. Daha sonra da kendi albümü ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı.

 

12-DERYA ULUĞ

Ebru Gündeş'in 3,5 yıl boyunca back vokali olarak çalışan Derya Uluğ, kendi albümü ile müzik piyasasına girdi. Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden olan şarkıcıyı ''Okyanus'' adlı şarkısı ile listelerde birinci sıralarda görmüştük. Şimdilerde ise Canavar ve Nabız şarkıları oldukça popüler.

 

13-YILDIZ TİLBE

Sezen Aksu, başta Levent Yüksel, Aşkın Nur Yengi dahil birçok kişiye şöhret kapısını açsa da, müzik piyasasına kazandırdığı en büyük isim şüphesiz Yıldız Tilbe... Kendisini İstanbul'a vokalisti olarak davet eden Sezen Aksu ile başladığı kariyerinde  Tilbe, Türkiye'nin en iyi isimleri arasına girdi.

                                         

                                                                                                                        Haber: Halimenur ÇATALKILIÇ


Şimdi Çalan

Top 10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10